Zklamání pro Roda Stewarta. Rytířem ho neučinila královna, jak doufal

Velikost textu: AAA

13. 10. 2016

Britský hudebník Rod Stewart je konečně také sirem. Před třemi roky si stěžoval, že rytířský titul udělila královna už dávno jeho kolegům Micku Jaggerovi a Tomu Jonesovi, ale na něho stále nemyslí. K příležitosti svých devadesátých narozenin ho Alžběta II. tedy zařadila na seznam těch, kdo získají rytířský Řád britského impéria s právem užívat titul sir. Jenže ačkoli hudebník očekával, že ho ověnčí sama královna, ta předala tuto povinnost vnukovi princi Williamovi.

Ten se po otci Charlesovi stane příštím britským králem a tudíž začíná na povinnosti s tím spjaté trénovat. Královna se snaží maximum svých povinností předat právě synovi a vnukovi, neboť po více než šedesáti letech v každodenní službě jí sil nezbývá.

Pro Roda je to ale trochu zklamání. Jeho manželka Penny Lancaster totiž před měsícem přiznala, že čekají na obřad s královnou. „Bude to naprosto úžasné a nemůžeme se toho velkého dne dočkat, vezmeme naše dva malé chlapce s sebou… Bude to 11. října a věřím, že to bude přímo s Její Výsostí královnou,“ prohlásila modelka.

Rod přišel na obřad v kostkovaných kalhotách a saku ve vojenském stylu. Vzal s sebou i manželku Penny a jejich syny Aidena a Alastaira. A zpěvák si vévodou z Cambridge prý skvěle popovídal.

Hovořili jsme o hudbě a on říká, je skvělé, že stále zpíváte. Odpověděl jsem, musím, mám osm dětí! Gratuloval mi k dlouhé kariéře a já jsem mu řekl, že mi tím udělal obrovskou radost. Moc bych si přál, aby to viděli moje máma a táta,“ prohlásil Rod v interview pro BBC.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související