Zemřel světový návrhář Richard Nicoll. Nebylo mu ani čtyřicet

Velikost textu: AAA

25. 10. 2016

Není prvním z velkých talentů módního designu, který svůj život skončil předčasně na vrcholu kariéry. Podobně jako Alexander McQueen zemřel britský návrhář Richard Nicoll náhle a nečekaně. Podle australských médií ho v pátek 21. října převezli z jeho bytu do nemocnice v Sydney, kde podlehl rozsáhlému infarktu. Policie případ vyšetřuje bez podezření na cizí zavinění.

Co srdeční infarkt zavinilo, není jasné. Richard byl ale fyzicky velmi fit a měl teprve devětatřicet. Je možné, že ucpání věnčitých cév myokardu vyvolalo požití drog či jiné rizikové chování.

Rodák z Londýna se loni přestěhoval do Austrálie, kde od svých tří let vyrůstal. Byl absolventem prestižní londýnské Central Saint Martins College of Art and Design a umělecky se podílel na kolekcích módních domů Cerruti, Marc Jacobs, Louis Vuitton, Topshop či Fred Perry. Jeho modely měly v oblibě Kylie Minogueová, Julianne Mooreová či Keira Knightleyová.

Smrt zaskočila celý módní svět a také majitele sportovní značky Adidas, v níž měl od ledna příštího roku fungovat jako umělecký šéf.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související