Zemřela nevlastní matka princezny Diany

Velikost textu: AAA

25. 10. 2016

Hraběnka Raine Spencer, nevlastní matka princezny Diany, zemřela ve věku sedmaosmdesáti roků po krátké a těžké nemoci. Naposledy vydechla v pátek ráno ve svém londýnském domě. Médiím to oznámil její syn William Legge, hrabě z Dartmouthu.

„Raine, hraběnka Spencer, zemřela pokojně ve svém domě v Londýně 21. října 2016 po krátké nemoci,“ uvedla rodina v oficiálním oznámení tisku.

Byla jedinou dcerou Alexandera McCorquodala a spisovatelky Barbary Cartlandové. Byla tak trochu sběratelkou titulů, díky třem manželstvím byla komtesou Jean-François Pineton de Chambrun, Lady Dartmouth a Lady Lewisham.

V roce 1947 byla londýnskou debutantkou roku a brzy poté se zasnoubila s ctihodným Geraldem Humphrym Leggem, dědicem hraběcích titulů. V roce 1962 po smrti otce se stal devátým hrabětem z Dartmouthu. Manželé spolu měli čtyři děti. Navzdory tomu se Raine věnovala od mládí politice a byla členkou konzervativců.

Ačkoli se veřejně mínilo, že princezna Diana svou nevlastní matku ráda neměla, jejich soukromá korespondence odhalená před čtyřmi roky to zpochybňuje. Listiny naznačují, že měli mnohem přátelštější vztah, než se soudilo.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související