Anne Hathaway: Radost z Oscara jsem musela zahrát

Velikost textu: AAA

25. 10. 2016

Anne Hathaway dostala v roce 2013 Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Porota americké Akademie ocenila její umění v roli prostitutky Fantine z muzikálu Les Miserables. Jenže ona ze sošky neměla vůbec radost a tu musela tedy zahrát, aby nepůsobila nepokorně a nevděčně.

„Bylo mi to velmi nepříjemné. Svým způsobem jsem při natáčení tohoto filmu přišla o zdravý rozum a ještě se mi nevrátil. A pak jsem musela stát před lidmi a cítit něco, co necítím, a to je nekomplikované štěstí. Je to jasná věc, vyhrajete Oscara a očekává se, že budete šťastní. Necítila jsem to tak. Vnímala jsem to jako chybu, že tam stojím v šatech, které stály víc peněz, než někteří lidé za celý život uvidí, a dostávám cenu za zobrazování bolesti, kterou jsem stále pociťovala jako součást naší kolektivní zkušenosti jako lidských bytostí,“ svěřila Anne v interview pro deník The Guardian.

Po převzetí Oscara Anne těžce nacházela slova a svou děkovnou řeč tedy rychle ukončila těmito větami: „Tady doufám, že jednoho dne v nepříliš vzdálené budoucnosti neštěstí Fantine budeme nacházet pouze v příbězích a už nikdy více ne ve skutečném životě. Děkuji.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související