Slavný zpěvák plánoval život do osmdesátky. Zabily ho stovky plastických operací

Velikost textu: AAA

27. 10. 2016

V neděli 23. října zemřel na rozsáhlou zástavu srdce zpěvák Pete Burns. Bylo mu sedmapadesát roků. A přestože jeho obličej prodělal stovky plastických operací a vypadal jako komiksová karikatura, plánoval další zákroky. Jen pár dní před jeho skonem vysílala britská televize Channel 5 pořad, v němž plánoval život do osmdesátky.

„Počet zákroků, které už mám, je zřejmě tři sta. Doufám, až mi bude osmdesát a přijdu do nebe, Bůh mě nepozná,“ uvedl Pete v pořadu Celebrity Botched Up Bodies (Zpackaná těla celebrit).

Jeho manažer ale v pondělí 24. října světu oznámil: „S největším zármutkem musíme oznámit tragické zprávy, náš milovaný Pete Burns zemřel náhle včera na rozsáhlou zástavu srdce. Jeho rodina a přátelé jsou zdrcení touto ztrátou výjimečné hvězdy. Byl opravdovým vizionářem, nádhernou talentovanou duší a bude chybět všem, kdo ho milovali a vážili si všeho, co měl, a všech krásných vzpomínek, které tu zanechal.

Pete v roce 1980 založil skupinu Dead or Alive a v osmdesátých letech se proslavil hitem You Spin Me Round, který vytvořil s triem Stock, Aitken a Waterman.

Sláva a zájem médií ho brzy přivedly do salónu plastické chirurgie. Na změně své vizáže se stal závislým, bohužel se to na jeho obličeji podepsalo děsivým způsobem.

„Uvědomil jsem si, že jsem měl být vizuální entitou a že budu muset vypadat dobře. Měl jsem zlomený nos. V punkových dnech mi někdo dal čelo v Liverpoolu a nos byl na jednu stranu. Když jste mladí, nesebejistí a stojíte před objektivy a fotografové jen šeptají, můžeme tu hlavu natočit na stranu? Tak si pomyslíte, s tím se musí něco udělat,“ prozradil nedávno Burns.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související