Leonardo DiCaprio kázal o vegetariánství a pak si sám šel na jehněčí

Velikost textu: AAA

22. 11. 2016

Herec Leonardo DiCaprio si buduje image ekologa a filantropa. Jenže ho k tomu více než vznešené vnitřní pohnutky motivuje prostý kalkul. Mnozí ho označují za pokrytce a dokázal to svým posledním výstupem ve Skotsku. Kázal tam o významu vegetariánství pro globální klima, aby si pak sám odešel do steakhousu nacpat břich jehněčím tažínem.

Leonardo přednesl velmi emotivní projev na téma vegetariánství a trvale udržitelný rozvoj na Scottish Business Awards. Moderátora večera Chrise Evanse dokonce veřejně vyzval, aby omezil konzumaci červeného masa. A poté s přáteli odešel do restaurace The Chop and Ale House, kde si dopřál jehněčí tažín.

Jenže není to poprvé, co DiCaprio káže vodu a pije víno. Před časem přednášel o uhlíkové stopě a skleníkových plynech uvolňovaných do atmosféry z dopravních prostředků, a pár hodin nato cestoval soukromým letounem, takže jeho uhlíková stopa se opět ve srovnání s běžnými smrtelníky mnohonásobně zvýšila.

Šéfkuchař Michael Beckham z Los Angeles tvrdí, že u něj byl Leonardo nedávno na ribeye steaku a rozhodně nevypadal jako vegetarián.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související