Zemřela matka Freddieho Mercuryho. O 25 let později než syn

Velikost textu: AAA

22. 11. 2016

Bez dvou týdnů o pětadvacet let přežila svého syna známého jako Freddie Mercury Jer Bulsar, příslušnice indického etnika Pársové. Naposledy vydechla v Londýně ve věku čtyřiadevadesáti let, zatímco její syn na následky AIDS zemřel v pětačtyřiceti letech 24. listopadu 1991.

„Jer byla vřelá a Freddiemu oddaná máma, a jako Freddie měla vždycky velkou jiskru v oku. Měla nezávislou duši a silný smysl pro humor. Samozřejmě jsem ji znal více než padesát let, a když jsem se poprvé dostal do domu Freddieho rodičů ve Felthamu, jen pár yardů od místa, kde jsem sám žil, během našich studentských let byla Jer velmi zaneprázdněná máma plná života a optimismu. Jer vždy sledovala pečlivě náš pokrok jako skupiny a vždy se na nás přišla podívat, když jsme hráli někde poblíž, vždy byla velmi nadšená. Freddie měl k mámě velmi blízko, a myslím, že si nadmíru užíval, když ji mohl šokovat. S Rogerem si pamatujeme jednu noc v Londýně, když Freddie zahlásil, máma je v publiku. Zkuste vykřiknout ještě o několik kurva navíc,“ napsal kytarista skupiny Queen Brian May na Facebooku.

Jer se také po synově smrti ještě dlouho vyjadřovala k řadě věcí ve skupině Queen.

„Během soukromých chvil mimo pozornost médií v posledních letech pro nás měla Jer vždy připravený šálek čaje, když jsme ji navštívili. A vždycky jsme mohli hovořit o jejím Freddiem bez ostychu, jako by tam pořád byl,“ dodal May.

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara a po otci i matce náležel k etniku Pársové, což jsou indičtí vyznavači zoroastrismu, kteří pocházejí z Persie.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související