Martin Scorsese osobně papeži promítne svůj nový film Silence

Velikost textu: AAA

9. 12. 2016

Režisér Martin Scorsese se chystá do Vatikánu. Ne proto, že byl vychován jako konzervativní katolík, ale jednoduše proto, že chce papeži Františkovi osobně představit svůj nový snímek Silence. Ten představuje putování členů Tovaryšstva Ježíšova, jinak známých jako jezuité, v sedmnáctém století do Japonska.

Snímek si prohlédnou během soukromé projekce čtyři stovky kněží. Promítání zařídil americký jezuita reverend James J. Martin, kterého si Scorsese během natáčení povolal jako odborného rádce.

Snímek sleduje dva mladé kněze v podání Andrewa Garfielda a Adama Drivera, kteří se vydají do Japonska hledat otce Cristovaa Ferreiru, jehož hraje Liam Neeson.

Scorsese jako potomek italských emigrantů žijících v New Yorku byl vychováván v přísném katolickém prostředí. Také proto je jeho velkým tématem církev a křesťanství. Snímek Poslední pokušení Krista z roku 1988 ale rozhodně nebyl zbožnou adorací Ježíše a křesťané ho tehdy odmítli s velkým pohoršením. Není divu. Scorsese totiž Ježíše zobrazil jako obyčejného ženatého muže.

Snímek Silence má v Česku premiéru až od 16. února příštího roku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související