V Anglii zadrželi 80 tisíc falešných parfémů skupiny One Direction

Velikost textu: AAA

19. 12. 2016

Minimálně osmdesát tisíc fanoušků skupiny One Direction mohlo letos pod stromečkem nalézt falešný parfém své oblíbené hudební formace. Díky zásahu úředníků ze severozápadní Anglie se tomu tak ale nestane. Padělky originálních vůní One Direction zadrželi spolu s dalším nepravým zbožím.

Celková hodnota zadržených věcí přesahuje 1,7 milionu liber – více než padesát milionů korun. Úředníci ze Seftonu spolu s parfémy nalezli také tisíce falešných svíček Jo Malone. Věci byly ukryty v obchodním skladu ve městě Formby a měly být prodávány po celé Anglii u stánků.

„Jsem velmi potěšena, že jsme byli schopni narušit výrobu tohoto zboží zvláště v době před svátky. Důležité je, že nejde jen o vnitřní udržení kvality trhu, ale také o veřejné zdraví a jistotu, že zboží, které si kupujete, je bezpečné,“ uvedla mluvčí úřadu v Seftonu Paulette Lappinová v rozhovoru pro deník The Sun.

Skupina One Direction ale řeší teď vážnější téma. Jednomu z členů, Louisi Tomlinsonovi před pár dny zemřela matka na leukémii. Oporou jsou mu všichni ostatní členové – Harry Styles, Niall Horan a Liam Payne.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související