Kritiky na své filmy nečtu už dvacet let, dušuje se herec Eddie Murphy

Velikost textu: AAA

4. 1. 2017

Herec Eddie Murphy tvrdí, že kritiky na své filmy nečetl už více než dvacet roků. A směle se odvažuje tvrdit, že nemají na jeho osobu žádný vliv, ať už jsou pozitivní či negativní. Hvězda filmu Cesta do Ameriky tvrdí, že právě tento snímek byl posledním, u něhož si kritiky četl.

„Ach, nemá to na mě už vůbec žádný vliv. Nečetl jsem žádnou kritiku snad tak dvacet, pětadvacet let. Dřív jsem je čítával. Pamatuji se, když do kin přišla Cesta do Ameriky, Siskel a Ebert tomu dali palce dolů, že je to sračka. A po deseti či patnácti letech jsem četl jejich retrospektivní zhodnocení a oba to nazvali klasikou, blá, blá, blá. Tržní hodnota filmů se během let mění,“ míní pětapadesátiletý otec devíti dětí, které má s pěti různými ženami.

Ačkoli Eddieho živí především humor, stand up comedy třicet let nezkoušel.

„Jednoho dne se odhodlám a půjdu to dělat. Jsem zvědavý, co ze mě poleze. Jsem totiž úplně jiný typ. Přestal jsem stand up dělat, když jsem byl děcko. Bylo mi tak osmadvacet. To je docela dlouhý čas. Časy se změnily. Nesnažím se být kontroverzní, to vůbec. A nechci být ani jedním z těch komiků středního věku, který jde a řekne, za nás to bylo takové a dnes to máte takové,“ dodal Murphy v interview pro Los Angeles Times.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související