Co přimělo Gwyneth Paltrow dramaticky změnit životní styl?

Velikost textu: AAA

6. 1. 2017

Třicáté narozeniny nebudou pro Gwyneth Paltrow nikdy příjemnou vzpomínkou. Na dovolené v Itálii, kam je celá rodina odjela zapít, totiž zemřel hereččin otec Bruce Paltrow. Slavný americký režisér a producent trpěl rakovinou úst a umřel v Římě během oslav dceřiných narozenin. Tu to těžce zasáhlo a ovlivnilo na celý život. Téměř ihned začala žít zdravě a propagovat zdravý životní styl.

Když byl můj otec diagnostikován, začala jsem jako šílená vyhazovat věci. Prošla jsem si fanatickou fází makrobiotiky, zřejmě ji motivovala moje bolest. Myslím, že nejtěžší a nejzmýlenější částí toho všeho… byla představa, že to musím dělat na sto procent, nebo vůbec. Ale o tom to není,“ přiznala čtyřiačtyřicetiletá hollywoodská hvězda.

Svým fanatismem štvala také řadu kamarádů. Během let si ale uvědomila, že podstatou není totální zákaz všeho, ale spíš umírněnost ve všem.

„Lidé si často pak mysleli, uf, pokud do toho půjdu, musím všechno vyhodit. Ale je to jinak. Chci v té oblasti začít experimentovat a netrápit se příliš. Piju alkohol a jím hranolky. Ale jsem také motivována k malým změnám, které budou trvalé, i když jsou malé, třeba to, že piju víc vody. Může to být jedna věc jednou za čas. Objednala jsem si psací stůl na stání, protože sezení je tak karcinogenní. Ale v řasence je taky tolik chemie, že si možná budu kupovat jinou bez chemie. Nebo přestanu používat aviváž, protože je také plná chemie,“ dodala Paltrow v rozhovoru pro magazín People.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související