Zvrácený web předpovídá úmrtí britské královny. Už mu to dvakrát vyšlo

Velikost textu: AAA

10. 1. 2017

Britská královna Alžběta II. se ve své zemi těší nebývalé popularitě. Devadesátiletá panovnice je nejdéle vládnoucím britským monarchou a také tím, co se dožil nejvyššího věku. Národní poklad si většina občanů Spojeného království hýčká a všechny teď znepokojily zprávy o jejím zhoršeném zdravotním stavu, kvůli němuž se nemohla zúčastnit bohoslužeb k oslavě Vánoc a Nového roku. Děsivější ale je zvrácený web Death List, na jehož seznamu se královna objevila jako očekávaný nebožtík tohoto roku.

Stránka se snaží předpovídat, kdo ze slavných opustí svět živých v každém roce. A přestože z loňského seznamu úspěšně předpověděla dvanáct nebožtíků, jedná se pouze o náhodu. Web kupříkladu vůbec netušil, že skonají David Bowie, Prince či George Michael. Kalkuluje pouze s nejstaršími osobami a těmi, které mají navíc vážně podlomené zdraví.

A tak správcům stránky vyšly jen takové předpovědi jako úmrtí Muhammada Aliho či Fidela Castra. Na letošek předpovídají úmrtí britské královny, která bude mít jednadevadesát a u níž je kvůli věku tato pravděpodobnost vyšší. Ale panovnice je až čtyřiadvacátá v seznamu a web se nikdy netrefí více jak u čtrnácti osobností.

Death List předpovídá úmrtí také u Kirka Douglase, který nedávno oslavil sté narozeniny, či u zpěvačky Very Lynn.

Loni vyšla stránce předpověď úmrtí britské herečky Liz Smith, maďarsko-americké hvězdy Zsa Zsy Gabor či bývalé první dámy Nancy Reagan.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související