Tom Daley: Doma vařím já. Zdravě

Velikost textu: AAA

11. 1. 2017

Britský olympionik Tom Daley tvrdí, že musí doma vařit. Jeho snoubenec Dustin Lance Black je totiž typický Američan holdující příšerně nezdravé stravě. A dvaadvacetiletý atlet vyškolený kuchyní Jamieho Olivera mu tak pomáhá objevovat chutnou a velmi zdravou kuchyni. Tom teď ale vydává vlastní kuchařku určenou především těm, kdo chtějí zůstat fit a mít na talíři všechny pro zdraví nezbytné živiny.

Dustinovými specialitami jsou smažené kuře či grilovaná žebírka. Jenže to jsou pokrmy, které si Tom nemůže kvůli postavě a kondici dovolit.

Na otázku magazínu Build, kdo je lepším kuchařem, Tom odpověděl: „Já, rozhodně. Oba jsme dobří v jiných věcech. On je velmi dobrý při přípravě jihoamerických tučných jídel, jako třeba smaženého kuřete. Také umí velmi dobře grilování. Ale rozhodně neví úplně, jak uvařit ta nejzdravější jídla. Takže většinou vařím já. Ovládám naše snídaně a večeře. On si dává svůj oběd, protože já jsem celý den v bazénu.“

Daley teď drží přísnou dietu. Jednak ho čeká šampionát v Maďarsku, ale také se chystá na svatbu s Dustinem a chce vypadat dokonale.

„První věc, kterou jsem udělal, bylo, že jsem omezil sacharidy. Pro atleta je to ale nejhorší věc, co může udělat. Zjistil jsem to dost drsně. A to je důvod, proč mě znepokojují mnohé moderní diety na internetu. Protože když vyřadíte nějakou skupinu, o to víc po ní začnete toužit,“ dodal skokan do vody, který vydává kuchařku Tom’s Daily Plan.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související