Legendární šéfkuchař Gordon Ramsay bude vařit z odpadků

Velikost textu: AAA

18. 1. 2017

Slavný televizní kuchař a držitel Michelinových hvězd Gordon Ramsay vaří v centru Londýna z odpadků. Zapojil se do projektu svého kamaráda Dana Barbera z New Yorku, který se snaží poukázat na to, že se denně vyhazují tuny jídla zbytečně. Na střeše obchodního domu Selfridges si tak otevřeli dočasnou restauraci, kde se podávají lahodné pokrmy z toho, co by se jinak vyhodilo do komunálního odpadu.

Barber je sám držitel Michelinových hvězd a má luxusní restauraci Blue Hill v New Yorku, jenže mu není jedno, jak se Západ chová k produkci zemědělství, když se ve světě hovoří neustále o potravinové krizi a hladomoru. Oslovil tak několik slavných kuchařů, krom Gordona také Toma Kerridge a Clare Smyth, a střídají se v dočasném podniku.

Projekt dostal název wastED London (proMARNĚNÝ Londýn) a bude na střeše obchodního domu Selfridges vítat hosty od 24. února do 2. dubna. Podobný projekt měl úspěch v New Yorku před dvěma roky.

„Celá práce na tom je velmi vzrušující. Abychom mohli sestavit jídelníček v jiném městě, musíte se naučit něco o jeho historii a jeho zemědělství. Stravovací scéna v Londýně pulzuje životem,“ svěřil Barber deníku The Independent.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související