Meryl Streep oslavila 20. nominaci na Oscara

Velikost textu: AAA

27. 1. 2017

Herečka Meryl Streep byla v úterý 24. ledna opět nominována na Oscara. Za roli Florence Foster Jenkins získala svou už dvacátou nominaci na tuto cenu americké Akademie filmového umění a věd. Herečka poslala médiím obrázkový vzkaz. Pohyblivý obrázek GIF, v němž tančí na Queenie Eye britského hudebníka Paula McCartneyho.

„Prosím, považujte následující soubor GIF jako stanovisko Meryl Streep,“ uvedla její mluvčí v tiskové zprávě rozeslané médiím.

Meryl je v Oscarech rekordmankou, která nemá konkurenci. Jako jediná herečka v dějinách byla nominována na Oscara třikrát za vedlejší a sedmnáctkrát za hlavní roli. Čtyřiašedesátiletá hvězda filmu Ďábel nosí Pradu získala prvního Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Kramer vs. Kramerová v roce 1979, o tři roky později si šla pro Oscara za hlavní roli ve filmu Sophiina volba. Před třemi roky získala třetí sošku za hlavní roli ve filmu Iron Lady.

Katharine Hepburn je jedinou herečkou, která získala čtyři sošky za ženský herecký výkon v hlavní roli. Meryl má v této kategorii dvě sošky jako třeba Hilary Swank, Elizabeth Taylor, Jodie Foster či Jane Fonda.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související