Lenny Kravitz: Domov jsem si vybavil krámy z ulice

Velikost textu: AAA

7. 2. 2017

Dvaapadesátiletý Lenny Kravitz je prý kreativní od rána do večera. Když si jako mladík měl zařídit byt, nepřivolal na pomoc žádnou firmu školených architektů, ale pustil se do toho sám. V jeho případě to vypadalo tak, že po ulicích sbíral nejrůznější odhozené kusy nábytku a předměty a činil z nich součást svého uměleckého interiéru. Dnes si na základě mnohaletých zkušeností otevřel vlastní firmu Kravitz Design.

„Poté, co jsem nahrál svou první hudbu a pořídil si konečně první byt, nemohl jsem si dovolit vše, co jsem si přál koupit. Tak jsem nacházel věci na ulici. Lidé v New Yorku vždycky vyhazovali gauče a židle a stoly na ulici. Vídali jste takové věci na chodníku, bohatí je tam prostě vyhodili. Byl to odpad, který byl ale pořád dost hezký. Přinesli jste si to domů a pak to upravili pro své účely, změnili účel té věci. Vytvořili z ní něco jiného. Tak jsem začal a tady to všechno začalo růst,“ svěřil Lenny magazínu Billboard, jak se k navrhování interiérů už v osmdesátých letech dostal.

Rodák z New Yorku navrhoval interiéry pod značkou Kravitz Design od roku 2003. Vždy ale jen po domluvě se známými. Teprve letos si zařídil kanceláře a sídlo a otevřel oficiálně pro širokou klientelu. A navrhuje vše od kliky u dveří, přes tapety, nábytek, osvětlení až po umělecké objekty.

„Baví mě to stejně jako práce na hudbě. Je to má vášeň,“ tvrdí Lenny.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související