Skandál roku: David Beckham vydíral charitou, aby dostal Řád britského impéria

Velikost textu: AAA

9. 2. 2017

Beckhamovi jsou povrchní oportunisté. Tvrdí to Piers Morgan, jeden z komentátorů skandálu o udělování Řádu britského impéria. David Beckham měl podle nově zveřejněných emailů vydírat administrativu Buckinghamského paláce, aby mu tento řád udělila v hodnosti rytíř-komandér a mohl poté používat titul sir. Nestalo se tak. A to si dovolila moc. Z korespondence je zřejmé, že bývalý sportovec se charitě věnuje nikoli z vrozené filantropie, ale zcela zištně pro lepší image v byznysu.

Francouzská investigativní skupina Mediapart zveřejnila emaily, ve kterých Beckham dokonce používá vulgarismy fuck-off (nasrat) a cocks (čuráci). Z korespondence také vyplývá, že slavný fotbalista používal svou činnost v UNICEF, pro niž pracuje jako vyslanec dobré vůle, k zisku výhodných obchodních transakcí pro soukromé účely.

„Tento příběh stojí na zastaralých materiálech vytržených z kontextu z ukradených a upravených emailů třetí strany a poskytuje úmyslně nepřesný obrázek,“ uvedl mluvčí Davida Beckhama v rozhovoru pro deník The Mail.

Beckham dostal Řád britského impéria v roce 2003 s hodností důstojník (OBE). To mu nedovoluje používat titul sir. On ale vyžadoval řád s hodností rytíř-komandér (KBE), který by mu dovolil užívat titul sir. K tomu v mailu píše: „Pokud mi nedáte přímo KBE, tak jděte do prdele!“ Komisi pro udělování řádů pak označil jako „neuznalé čuráky“.

Z emailů dále vyplývá, že odmítal své charitativní fondy dotovat z vlastních peněz, nechal si od UNICEF zaplatit 6685 liber za první třídu v letadle, podporoval kampaň pro neodtržení Skotska od Spojeného království, aby získal dobrou pověst u vlády, nebo také zuřil, že operní pěvkyně Katherine Jenkinsová získala řád OBE jako on.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související