Harrison Ford málem způsobil katastrofu při přistávání se svým letadlem. Opět

Velikost textu: AAA

19. 2. 2017

Harrison Ford se v pondělí opět dostal do potíží se svým soukromým letounem, který pilotoval. Sice nedošlo k zranění osob či přímé nehodě strojů, ale podle americké Federálního úřadu pro letectví mohl mít hercův omyl katastrofální výsledek. Čtyřiasedmdesátiletá hvězda totiž při dosedu na ranvej jen o pár metrů těsně minula rolující letadlo American Airlines se 110 pasažéry na palubě.

K incidentu došlo na Letišti Johna Wayna v Santa Aně v Kalifornii.

„Letová kontrola uvolnila pilotovi jednomotorového letounu Aviat Husky cestu k přistání na ranveji 20 L na Letišti Johna Wayna v pondělí odpoledne. Pilot správně zopakoval povolení k přistání. Pilot ale poté přistál na pojezdové dráze, která vede souběžně s přistávací plochou, a přelétl nad Boeingem 737, který se zdržoval vedle přistávací dráhy,“ uvedl mluvčí amerického Federálního úřadu pro letectví.

Ten také případ vyšetřuje. Zřejmě se jedná o Fordovo pochybení, který sice zopakoval řízení letové kontroly své instrukce k přistání správně, ale pak místo na přistávací ploše dosedl na plochu pojezdovou, která je sice součástí letiště, ale neslouží k přistání či vzletu letadel. Pokud by se s Boeingem srazil, mělo by to katastrofální následky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související