Ricky Martin: Jsem dotěrný milenec, ale jsem na to hrdý

Velikost textu: AAA

21. 2. 2017

Zpěvák Ricky Martin tvrdí, že je se svým snoubencem Jwanem Yosefem nesmírně šťastný. Nicméně jeho milému občas trochu vadí přílišná citová závislost, kterou Ricky projevuje. Mnohokrát za den Jwanovi zopakuje, že ho miluje, a nutí ho k tomu, aby mu říkal to samé. Na svou citovou dotěrnost je ale rodák z Portorika prý hrdý.

„Jsem laciný romantik. Jsem velmi laciný při volbě slov a prostě říkám hloupé a pitomé věci… někdy prostě říkám, miluju tě, mnohokrát dokola, ale není to přehnané, protože já to tak cítím, tak to tak říkám. Jsem také velmi závislým… a říkám svým dětem, říkejte mi, že mě milujete, a můj snoubenec na to reaguje, jsi tak dotěrný. Ano, jsem velmi dotěrný, ale jsem na to hrdý!“ svěřil Ricky v americkém televizním pořadu Live! With Kelly.

Takové úzkostné připoutání, kdy partner neustále vyžaduje slovní i jiné důkazy lásky, však nejsou pro partnery zdravé. Poškozují srdce.

„Podle analýzy výsledků úzkostné citové připoutání k partnerovi souvisí s vyšším rizikem celé řady onemocnění, především pak s chorobami oběhové soustavy a srdce, včetně mrtvice, infarktu a vysokého krevního tlaku,“ tvrdí doktor Lachlan McWilliams z Acadia University v Kanadě. Ten sledoval vliv kvality vztahu na zdraví u šesti tisíc lidí ve věku mezi osmnácti a šedesáti roky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související