Tom Hanks vydá svou první beletrii

Velikost textu: AAA

28. 2. 2017

Tom Hanks možná bude brzy známý také jako uznávaný knižní autor. Záleží, co na jeho sbírku povídek řekne literární kritika. Jeho vydavatel totiž superlativy nešetří. Hollywoodský herec letos na podzim uvede na knižní trh svůj beletristický debut s názvem Uncommon Type: Some Stories. Publikace obsahuje sedmnáct příběhů, každý z nich má něco společného s jiným psacím strojem. Tom Hanks je jejich vášnivým sběratelem.

Během dvou let práce na těch příbězích jsem točil filmy v New Yorku, Berlíně, Budapešti a Atlantě, psal jsem po hotelích během propagačního turné, psal jsem během dovolených, psal jsem v letadlech, doma a v kanceláři. Když si můžu dovolit stanovit přesný harmonogram a držet se ho, tak píšu vždy dopoledne od devíti do jedné,“ prohlásil herec na tiskové konferenci k představení své knihy. Tam také prozradil, že si poznámky k příběhům skutečně dělal i na starých psacích strojích.

O vydání Hanksovy sbírky povídek se postaralo nakladatelství Alfred A. Knopf, které ji začne prodávat od října letošního roku. „Je to vynikající debut. Jsem nadšený rozsahem vyprávění a také humorem a lidstvím, které Tom do své práce vnáší. Je to opravdu skvostná prvotina,“ liboval si vydavatel Sonny Mehta.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související