Maggie Smith: V dnešním filmovém světě bych určitě neobstála

Velikost textu: AAA

8. 3. 2017

Herečka Maggie Smith věří, že pokud by byla o šedesát let mladší a začala usilovat o své místo ve světě divadla a filmu, zřejmě by si nikdy nevytvořila kariéru, jakou má dnes. Rozhodně by se odmítala tak obnažovat, jak to dělají její mnohem mladší kolegyně dnes. A ona je za jejich ochotu a odvahu ukazovat se nahé obdivuje.

„Myslím, že jsou velmi odvážné, mladé herečky dneška. Zdá se, že se musejí svléknout každou vteřinu. Nedokážu si představit, jak se s tím dnes můžou tak vyrovnat, opravdu to nechápu. Požaduje se po nich, aby dělaly vskutku nejšílenější věci. Pokud by mě dnes někdo požádal, abych začala hrát, vážně si nemyslím, že bych toho byla schopna. Neumím si sebe vůbec představit v jejich věku, protože dívky dnes začínají hrát mnohem dříve, než jsem začínala já. Myslím, že dnes je to skutečně velmi, nesmírně těžké,“ svěřila Maggie v talk show Tricycle Theatre, kam přišla s kolegyní Judi Denchovou.

Dvaaosmdesátiletá britská hvězda získala světový věhlas teprve v posledních patnácti letech. A docela ji překvapilo, když ji najednou lidé začali poznávat na ulici.

„Je to opravdu až od Downtonu, co mě lidé začali poznávat. To dělá televize. Byla jsem jednou nakupovat ve Waitrose a malý chlapec byl se svou matkou u pokladny a pořád na mě koukal. Tak jsem se ho zeptala: ‚Mohu vám pomoci?‘ A on odpověděl: ‚Ne, to je v pořádku, za minutu se vzpamatuju.‘ Bylo to tak milé,“ svěřila Maggie v talk show Grahama Nortona.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související