Idris Elba natáčí svůj režijní debut plný „jamajských svalů“

Velikost textu: AAA

28. 3. 2017

Herec Idris Elba se poprvé v životě postavil za kameru jako režisér. Snímek Yardie, jehož bude svou uměleckou invencí řídit od první k poslední klapce, vychází ze stejnojmenného románu z roku 1992. Čtyřiačtyřicetiletý Brit si jím plní další sen poté, co se stal profesionálním kickboxerem. V seznamu měl teď totiž na dalším místě heslo režisér.

Idris prý získal režijní školení od velikánů typu Martin Scorsese a Steven Spielberg. Sám chce pomáhat kvalitním a méně známým hercům blýsknout se na stříbrném plátně.

„Začal jsem zrovna svůj režijní debut. Pracuji na adaptaci knihy zvané Yardie. Je to o chlapci, který pochází z Jamajky a ocitne se v Londýně, je to dost velký zloduch. Protože se to jmenuje Yardie, můžete očekávat, že ten film bude plný násilí, do určité míry tomu tak je, ale je v tom taky hodně lidského srdce a duše. Jsem tady, začal jsem režírovat, připravujeme vše. Jsem ovlivněn nádhernou kinematografií Spielberga a Scorseseho, Spika Leea a Paula Thomas Andersona, vším, v čem jsou dobří, tito režiséři, že dokážou vzít herce a v danou chvíli z nich dostat pravdivost. Jsem herec, takže chci mít dobré herecké výkony i ve svém filmu,“ svěřil Idris magazínu Digital Spy.

Elba je příliš ovlivněný svým posledním projektem, během něhož se stal profesionálním kickboxerem. Horu svalů můžete čekat i v jeho režijní prvotině, která navíc prý přiláká lidi na Jamajku.

„Uvidíte dynamický film plný svalů, který bude pro lidi něco znamenat. Chci, aby lidé z projekce odešli a řekli si, hm, asi se pojedu podívat na Jamajku! To je mým cílem,“ dodal Elba.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související