Michelle Pfeiffer: Jsem příliš vybíravá, proto si už nezahraju

Velikost textu: AAA

4. 4. 2017

V osmdesátých a devadesátých letech šla z role do role. Herečka Michelle Pfeiffer je dnes ale vidět na plátnech kin jen výjimečně. Podle svých slov totiž byla v posledních letech nanajatelná. Byla příliš vybíravá a většinu rolí raději odmítla. Také proto osmapadesátiletá kráska patří ke vzácný zjevům současné kinematografie.

„Nikdy jsem nepřišla o svou lásku k herectví. Na natáčení se cítím stále jako doma. Když pracuju, jsem teď navíc mnohem vyrovnanější osobnost. Ale byla jsem poslední dobou dost opatrná na to, kde a co točím, jak dlouho budu mimo domov, jestli to bude vyhovovat zájmům mých dětí. Začala jsem být tak náročná, že jsem byla nenajatelná. A pak najedou… nevím, čas utekl,“ přiznala Michelle magazínu Interview.

S manželem Davidem E. Kelleym má dvaadvacetiletého Johna a čtyřiadvacetiletou Claudii.

Po delší odmlce Pfeiffer natočila hned tři filmy, které míří do kin. Ačkoli je pro ni herectví vášní, naprosto chápe, že většina lidí žádnou vášeň v životě nemá.

„Pořád se mluví o tom, jak mladí lidé nemůžou najít to, co je v životě vášnivě baví. Pamatuji se, jednou jsem četla, že spousta lidí žádnou životní vášeň nemá. Ale nutí je pořád, aby ji měli. Je však naprosto v pořádku, že ji člověk nemá. Ale velikým štěstím je, když ji člověk najde v mládí, to je velký dar,“ dodala Michelle.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související