Michael Caine by si rád zahrál stárnoucího Bonda

Velikost textu: AAA

6. 4. 2017

Sir Michael Caine se nechal slyšet, že už nemá žádnou vysněnou roli, po níž by prahnul. Co ho ale nenechává klidným, je představa, že by si před kamerou střihnul stárnoucího Jamese Bonda. „Kdyby mi někdo nabídl hrát Jamese Bonda v důchodovém věku, okamžitě bych do toho šel,“ uvedl čtyřiaosmdesátiletý herec v rozhovoru pro časopis Event.

„Myslím, že jsem si v životě zahrál všechno, co jsem chtěl. Nenapadá mě nic vysněného, co by mě minulo,“ prozradil Michael Caine, který ovšem jedním dechem dodal, že by ho bavilo ztvárnit Jamese Bonda ve výslužbě. „James Bond jako starý chlap, to by mě bavilo. Musíme to zavolat Barbaře,“ vtipkoval s novináři, zatímco zmínil jméno producentky bondovek Barbary Broccoliové.

Přestože někdejší představitelé Bonda, Sean Connery a Roger Moore, stále žijí, Michael Caine má zato, že by byl pro roli agenta 007 v důchodu lepší volbou. „Oba jsou starší než já,“ uvedl s úsměvem herec, který si se stářím hlavu nelámu a přibývající roky jednoduše bere tak, jak přicházejí. „Mám obrovské štěstí, že mi nedělá problémy si zapamatovat scénáře, jen mi trvá mnohem déle se je naučit,“ podotýká hvězda filmu Pravidla moštárny, která i přes pokročilý věk nehodlá zpomalovat v práci.

Po Velikonocích se objeví v kinech v krimikomedii Loupež ve velkém stylu, natočené podle skutečného případu, kdy se trojice kamarádů (ve snímku ztvárněných Morganem Freemanem, Michaelem Cainem a Alanem Arkinem) v zoufalé snaze platit účty a přežít kvůli svým blízkým odhodlá riskovat všechno a přepadnout banku, která je připravila o jejich peníze.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související