Harrison Ford vyvázl bez pokuty za vážné pochybení při řízení letounu

Velikost textu: AAA

7. 4. 2017

Když Harrison Ford v únoru tohoto roku klesal se svým jednomotorovým letounem na přistávací plochu letiště Johna Wayneho v Kalifornii, vážně pochybil a místo na přistávací ranvej dosedl jen na tu rolovací, kde stálo dopravní letadlo s dvěma stovkami pasažérů na palubě. Hollywoodská hvězda těsně minula Boeing a případ začal vyšetřovat americký Federální úřad pro letectví. Ford se právem obával tvrdého postihu a pokuty. Nicméně nakonec vyvázl jen s napomenutím.

„Provedli plné vyšetřování celého incidentu. Vyzpovídali pana Forda, podívali se na nahrávky zvukové a obrazové i počítačové záznamy týkající se toho přistání. Po revizi všeho se rozhodli, že není potřeba vést žádné úřední či právní kroky. Dostal zpět své oprávnění pilota bez omezení. Byl poučen pro příště a z výsledku šetření je šťastný,“ uvedl Fordův advokát Stephen Hofer.

Mluvčí FAA krátce po nešťastném přistání slavného herce přitom uvedl: „Letová kontrola uvolnila pilotovi jednomotorového letounu Aviat Husky cestu k přistání na ranveji 20 L na Letišti Johna Wayneho v pondělí odpoledne. Pilot správně zopakoval povolení k přistání. Pilot ale poté přistál na pojezdové dráze, která vede souběžně s přistávací plochou, a přelétl nad Boeingem 737, který se zdržoval vedle přistávací dráhy.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související