Alexander Skarsgård: Hrát muže násilníka bylo hnusné a vysilující

Velikost textu: AAA

7. 4. 2017

Švédský herec Alexander Skarsgård si zahrál po boku Nicole Kidman manžela násilníka v minisérii Sedmilhářky televize HBO. Čtyřicetiletý hezoun zavzpomínal na to, jak se mu hrály právě ony scény, v nichž australskou hvězdu mydlil jako nezralé žito. Rodák ze Stockholmu přiznal, že režisér po něm chtěl maximální syrovost a realitu, takže na placu z něj doslova ždímal skutečné emoce. Alexander se tak vracel domů naprosto vyčerpaný.

Minisérii režíroval Jean-Marc Valee, jenž pracuje s herci velmi realistickou metodou herectví a jeho práce na placu připomíná tu z divadelního jeviště.

„Bylo to velmi drsné, jo. Bylo to emočně velmi vyčerpávající. Práce s Jeanem-Markem je úžasným způsobem natáčení. Je to velká zábava. A cítíte se velmi svobodně a volně jako herec, protože on moc nenacvičuje. Není to tradiční filmařina… Je to více jako v divadelní hře, svým způsobem, kde máte prkna sami pro sebe a můžete vše opravdově zkoumat. Ale také to znamená, že musíte pracovat naplno v každém záběru a natáčíte každou scénu od první do poslední vteřiny. Procházíte tím celým, jdete celou emocionální cestou,“ svěřil Skarsgård magazínu Vulture.

S Kidman se potkal před kamerou poprvé. Ale než vůbec natáčet začali, poznali se osobně.

„Takže je to velmi vyčerpávající a naštěstí s Nicole jsme před natáčením strávili nějaký čas, abychom se poznali a vybudovali si vzájemnou důvěru, protože je neskutečně důležitá, když máte natáčet tak fyzické a emocionální scény, v nichž musíte vědět, že máte opravdu dobrého hereckého partnera, kterému můžete naprosto věřit a že to hrajete spolu. A my jsme to měli. Dokonce i po skončení natáčecího dne a mezi záběry je důležité se vzájemně hlídat a ujišťovat, že je vše v pořádku. Ale bylo to drsné. Bylo to velmi drsné. Byly to odporné scény. Souhlasím s Nicole. Nešlo to prostě vypustit, setřást a jít domů. Bylo to dost obtížné,“ dodala švédská hvězda.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související