Princ Harry: Před čtyřmi roky jsem se málem zhroutil

Velikost textu: AAA

21. 4. 2017

Když princi Harrymu zemřela maminka, bylo mu dvanáct. Smrt princezny Diany vyřešil chlapec vstupující do puberty tím, že své emoce uložil k ledu. Ale v osmadvaceti letech se mu tato metoda vymstila. Jeho život byl v troskách, začal nekontrolovaně pít a potlačované emoce se draly navenek agresivitou. Než stihl někomu rozbít ústa, dal se na box, přijal pomoc prince Williama a přes dva roky navštěvoval psychologa.

„Strávil jsem většinu svého života říkáním, jsem v pohodě… a většina z nás nejde tak do hloubky. Takže dnes jsem v pořádku. Jsem trochu nervózní. Mám trochu úzko na prsou, ale jinak jsem fajn,“ prohlásil dvaatřicetiletý Harry na úvod rozhovoru pro deník The Telegraph o psychických chorobách.

„Můžu bezpečně prohlásit, že ztráta matky ve dvanácti letech a uzavření svých emocí kvůli tomu na dalších dvacet let mělo docela vážný vliv nejen na můj soukromý život, ale také na mou práci,“ přiznal dále mladší bratr následníka britského trůnu.

„Snažil jsem se s tím vyrovnat tak, že jsem strčil hlavu do písku, odmítal jsem příliš se zabývat svou maminkou, protože k čemu by to bylo… Byl jsem na pokraji toho, abych dal někomu do nosu… Můj život byl v totálním chaosu… S podporou bratra jsem vyhledal profesionální pomoc, vídal jsem více než několikrát psychologa… A taky mi jako mechanismus zvládání pomohl box,“ vyprávěl dále princ Harry.

Mladší ze synů princezny Diany a prince Charlese zrovna randí s americkou herečkou Meghan Markle, s níž strávil Velikonoce v Torontu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související