Victoria Beckham dostala od prince Williama řád

Velikost textu: AAA

24. 4. 2017

Dva dny před jednadevadesátými narozeninami britské královny Alžběty II. se v Buckinghamském paláci udělovaly Řády britského impéria. A na seznamu se objevilo jméno Victoria Beckham. Nesmaltovaný zlacený kříž s hodností důstojník – OBE – jí ve středu 19. dubna připnul na prsa princ William, který jednou sám usedne na londýnský trůn. Slavná návrhářka a zpěvačka získala Řád bez práva na užívání šlechtického titulu lady, podobně jako před čtrnácti lety její manžel získal Řád stejné hodnosti bez nároku na titul sir, který si měl dost nemorálně vynucovat.

O jeho hrubé a nemorální komunikaci s administrativou královny existuje několik důkazních emailů, které na konci minulého roku byly zveřejněny a vyvolaly v Británii nemalý skandál. David v nich například zuřil, že odmítá cokoli méně než řád s hodností komandéra opravňující ho k užívání šlechtického titulu sir. Dodnes Beckhamovi nemůžou zapomenout, že se navenek tváří jako filantrop, ale za zády používá podlé metody k zisku prestižních titulů. Bývalého fotbalistu tak obviňují z pokrytectví a oportunismu. Jeho manželka se teď snaží renomé rodiny žehlit a poté, co sama získala řád OBE, prohlásila, že to považuje za obrovskou poctu.

„Bylo to obrovské potěšení, že jsem dnes mohla být v Buckinghamském paláci. Jsem hrdá na to, že jsem Britka, jsem tím poctěná a s pokorou přijímám svůj řád OBE od vévody z Cambridge. Když máte velké sny a tvrdě dřete, dosáhnete obrovských věcí. Jsem tak šťastná, že můžu tuto výjimečnou událost sdílet se svými rodiči a manželem. Bez jejich lásky a podpory by nic z tohoto nebylo možné,“ uvedla v rozhovoru s novináři Beckham.

Beckham dostal Řád britského impéria s hodností OBE z rukou samotné královny v roce 2003.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související