Alec Baldwin: Moc rád bych byl jednou prezidentem USA

Velikost textu: AAA

24. 4. 2017

Herec Alec Baldwin využívá všech svých možností, jak kritizovat současného prezidenta USA Donalda Trumpa. Hollywoodská hvězda ho také často paroduje v pořadu Saturday Night Life a hlavnímu veliteli amerických vojsk nezůstává nic dlužná. Právě kritika Trumpa a jeho politiky motivuje bývalého manžela Kim Basinger, aby sám uvažoval o úřadu hlavy Spojených států. I když si uvědomuje, že na zvolení nemá šanci.

Alec má tři malé děti s druhou ženou Hilariou a není si jist, zda by je dokázal za prezidentství vyměnit.

„Musel bych se vzdát života, který mám teď, což, i kdybych měl šanci vyhrát, je riziko, které nechci podstoupit. Ale nemyslím, že bych měl šanci vyhrát. Podle mého názoru Trump zavřel dveře všem netradičním kandidátům a myslím, že by se mi to nepodařilo. Nikdo neví, jestli vyhraje, ale kdybych věděl, že vyhraju, rád bych do toho šel, rád bych vedl lidi v této zemi na duchovnější úrovni a řekl jim, že je mi jedno, čemu věří, ale ať mluví o americkém duchu,“ prohlásil devětapadesátiletý herec.

Američané také podle Baldwina poprvé v historii milují svou zemi a nenávidí svou vládu.

„Vláda Spojených států nikdy nebyla méně oblíbená, než je dnes. Lidé se naprosto vysmívají a znevažují federální vládu Spojených států. Nenávidí ji. Stydí se za ni. Nemůžou uvěřit, že jsme klesli tak hluboko. A ve stejnou chvíli většina lidí svou zemi miluje. Věřím, že tu potřebujeme někoho, kdo přijde a začne zpívat velmi starou píseň, velmi starou a oblíbenou píseň, která vypráví o míru. Mír je teď považován za naivní věc, nikdo teď o míru nehovoří. Myslím, že Američané začínají být podráždění a naplnění strachem,“ dodal Alec.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související