Justin Bieber čelí obvinění z rasové nesnášenlivosti

Velikost textu: AAA

3. 5. 2017

Zpěvák Justin Bieber má image floutka pohrávajícího si trvale se zákony. A činy z let minulých se za ním plíží a nedovolí mu setřást ze sebe pověst nevychovaného fracka. Jeho sousedé z Calabasas, kde už od roku 2014 nežije, ho stále tahají k soudu. Teď proti němu přišli s obviněním z trestného činu z nesnášenlivosti a násilí proti skupině či jednotlivci z důvodu rasové či jiné nesnášenlivosti.

Třiadvacetiletý Kanaďan už tři roky nebydlí vedle Jeffreyho a Suzanne Schwartzových, jimž na dveře vysázel plato vajec, za což jim musel zaplatit osmdesát tisíc dolarů. Ale oni ho stále tahají k soudu. Aby z něj zřejmě vytáhli další peníze. Teď přišli s tím, že zpěvákův tým na ně vykřikoval protižidovské nadávky.

„Vyhrožovat muži ublížením na těle, zatímco jej oslovují židáčku, a dále ho ponižovat posměšným zvoláním, co s tím jako uděláš, židáku, je trestný čin z rasové nesnášenlivosti,“ uvádějí Schwartzovi v nové žalobě proti Bieberovi.

Paradoxně Schwartzovi přiznávají, že protižidovské komentáře nepronesl Justin, ale autory byli muži jeho ochranky. Nicméně se domnívají, že je zodpovědný za jejich chování jako jejich zaměstnavatel.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související