Bono Vox zakázal Trumpovi přístup na koncerty skupiny U2

Velikost textu: AAA

19. 5. 2017

Donald Trump je možná jedním z nejmocnějších lidí planety, ale jeho pravomoci jsou nulové v koncertních halách, v nichž vystupuje skupina U2. Oznámil to její frontman Bono Vox s tím, že americký prezident na koncert jeho skupiny nesmí přijít. Pokud by se některého z vystoupení plánovaných v USA chtěl zúčastnit, bude mu vstup do haly odepřen.

Irský hudebník nemá nic proti podporovatelům republikánského prezidenta, jeho samotného ale v publiku mít nechce. A to především proto, že jako prezident USA přestal financovat výzkum léčby HIV/AIDS.

„Lidé, kteří volili Trumpa, jsou vítáni, ale on nikoli,“ potvrdil Bono v rozhovoru pro irský deník The Mirror.

Sedmapadesátiletý rocker vyjíždí s nadšením na turné Joshua Tree 2017, ačkoli přiznává, že nejraději je doma ve svém domě v Dublinu.

„Stala se z nás jakási domácí zvířata. Nemyslím, že dříve to pro mě bylo něco přirozeného, byl jsem člověk, který spával na gauči Gavina Fridayho. Od teenagerského věku jsem byl pořád v pohybu. Skupina pro mě byla náhradou rodiny, kterou jsem měl pocit, že nemám… Teprve nedávno jsem si uvědomil, že mám domov a tím domovem je Dublin,“ dodal Vox.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související