Hvězda Sexu ve městě: Kašlu na Hollywood, nebudu hrát vykopávky

Velikost textu: AAA

23. 5. 2017

Herečka Kim Cattrall prý odmítá hollywoodský sexismus a ageismus. Pro šedesátiletou kanadskou hvězdu to znamená, že se k Hollywoodu otočila zády a už nečeká na jeho role. Prý by dostávala jen staré grotesky a archeologické vykopávky, zatímco ona se cítí být stále ženou plnou života.

„Nejsem připravená na to hrát někoho, kdo je groteskní, navíc protože je považován za velmi velmi starou ženu v šedesáti letech, což nejsem a necítím se tak. Dnešních šedesát je něco jiného, než když měla šedesát moje matka, a mám tu výhodu, že posiluju a dále se vzdělávám a pracuji na tolika věcech, které mě podněcují mentálně a fyzicky,“ prohlásila hvězda Sexu ve městě v rozhovoru pro televizní pořad Victoria Derbyshire Show.

Cattrall se obrátila zády k Hollywoodu z jediného důvodu.

„Vyžadovali, abych neustále vypadala mnohem mladistvěji,“ tvrdí. A proto se soustředí na divadlo v Londýně. West End je jejím domovem a krom herectví na jeho scénách také učí mladé herce jevištní techniku.

Přitom role Samanthy Jonesové v Sexu ve městě otevřela oči jí samotné. Bylo jí tehdy čtyřicet, když postavu začala ve slavném seriálu hrát, a sama si myslela, že je starou vykopávkou na to, aby mohla být někým, kdo byl podle scénáře tak sexy a nad věcí.

„Když ten seriál začal, bylo mi jednačtyřicet. Měla jsem pocit, že jsem příliš stará na to, abych byla sexy, sama jsem byla ageistka. Psal se rok 1997 a ženy nad čtyřicet tehdy nebyly vnímány jako někdo plný života a žádoucí. Nikdy by mě nenapadlo, že to dokážu vyjádřit. Nemyslela jsem si, že jí lidé budou věřit tak, jak jí pak věřili. Ale naprosto jsem se mýlila. Samantha tehdy prorazila cestu starším ženám,“ věří Cattrall.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související