Návrhářka Stella Mccartney vytvoří módní kolekci z plastů vylovených v oceánech

Velikost textu: AAA

16. 6. 2017

Britská módní návrhářka Stella McCartney většinu své kariéry podporuje ekologické projekty a ochranu zvířat. Sama je vegankou a jako taková už mnoho let odmítá jakékoli živočišné materiály ve svých kolekcích. Teď se rozhodla ale upozornit na jeden z největších ekologických problémů dneška – odpad v oceánech. Z plastů, kterých je ve světových mořích víc než ryb, vyrobí celou kolekci.

Pětačtyřicetiletá dcera Paula McCartneyho se spojila s Parley for the Oceans, který pro ni vyloví plasty z oceánů a vyrobí z nich textilie.

Stella chce přispět touto akcí k propagaci projektu Ocean Legends, v jehož rámci se ekologové snaží upozornit na rozsáhlý problém s odpadem v oceánech.

„Kolem roku 2050 bude hmotnost odpadů v oceánech přesahovat hmotnost všech ryb v nich žijících. Musíme naše oceány chránit,“ vzkázala Stella v klipu, který pro Ocean Legends natočila.

McCartney už dříve vyrobila z plastu vyloveného v oceánech batoh. Ten je ušit z polyesteru, na jehož výrobu byly použity plasty z moří. Do konce roku by k němu měla přibýt celá kolekce oblečení a doplňků.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související