Italský podvodník se vydával za prince a učinil z Pamely Anderson hraběnku

Velikost textu: AAA

22. 6. 2017

Princ Štěpán z Černé Hory je podvodník, kterému na lep skočila Pamela Anderson. Herečka bláhově uvěřila, že je skutečně šlechticem potomkem římských císařů a přistoupila na jeho šermování s mečem, které z ní mělo učinit hraběnku. Černohorské a italské úřady ale tvrdí, že Stefan Cernetic je blázen, o jehož původu neexistují žádné důkazy.

Anderson je tak obětí trapasu, na který skočila jako moucha na lep. Italské úřady potvrdily, že Cernetic je podvodník a na šlechtice si hraje neprávem.

Jenže bonviván dokázal zmást také mnoho vatikánských kardinálů, které zval na luxusní hostiny a tvrdil jim, že je potomkem císaře Konstantina.

Šestapadesátiletý Cernetic pochází z Trieste a nikdy občanem Černé Hory nebyl. Jeho předky byli neurození Italové. „Byl prostě ohromně přesvědčivý, když si na prince hrál,“ uvedl mluvčí černohorské policie, která se podvodníkem zabývala.

Cernetic se nechal představovat jako Jeho císařská a královská výsost Stefan Cernetic, princ z Černé Hory, Srbska a Albánie. Dokonce se nestydatě stavěl do příbuzenských poměrů s Monackým knížetem Albertem či Habsburky.

Už jsme řešili šílené věci, ale nikdy ne takto ujetý případ. Teď už záleží jen na soudech, zda ho budou chtít zatknout a potrestat,“ uvedl mluvčí italské policie Allessandro Lisi.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související