Ed Sheeran v Glastonbury používal playback

Velikost textu: AAA

3. 7. 2017

O šestadvacetiletém Edu Sheeranovi se často mluví jako o geniálním hudebníkovi. Není s podivem, že ani ten nejlepší z nejlepších neodolá tu a tam vymoženosti zvané playback. Pro návštěvníky festivalu Glastonbury, nejslavnějšího hudebního festivalu světa, to ale moc pochopitelné nebylo. A tak teď Ed čelí kritice, kterou docela rozumně vysvětluje a odráží.

Sheeran zpíval jako poslední na pódiu Pyramid v neděli večer. Prý tam ale zpíval částečně na playback a fanouškům se to nelíbilo.

„Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového budu muset vysvětlovat, ale všechno, co dělám při svých živých koncertech, je naživo, mám jenom kytarový looper, nebyl to žádný playback. Prosím, začněte si to googlit,“ vzkázal Ed.

Zpěvák používá Loop Station neboli současný sampler a rekordér frází a smyček, kterým lze nahrát určitou pasáž zrovna hrané skladby a ihned pustit jako smyčku v podkresu. Ovládá se většinou pomocí pedálů na podlaze a skutečně nejde o klasický playback, ale jakýsi hudební nástroj, kterým muzikant v danou chvíli vytváří podkres ke svému vystoupení právě z pasáží svého živého vystoupení.

Ed také před svým vystoupením přiznal, že je velmi nervózní. Publikum ho navzdory několika kritickým hlasům přijalo velmi vstřícně a jeho vystoupení ocenilo bouřlivě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související