Recenze fotoknihy Brooklyna Beckhama: Fotograf? Ne, je to sračkorazzi

Velikost textu: AAA

3. 7. 2017

Ostrou kritikou zasadili britští recenzenti velmi tvrdou ránu osmnáctiletému Brooklynu Beckhamovi, začínajícímu fotografovi. Tedy nejstarší potomek Davida a Victorie Beckhamových věří, že už fotografem – uměleckým – je. A vydal proto knihu svých záběrů. Jenže umělecká kritika je zděšená. Publikace je prý výtvorem paparazziho fotícího sračky.

Čtyřiatřicetiletý Tabish Khan ve své recenzi pro Londonist používá pro mladého Beckhama výraz „craparazzi“ – složeninu slov crap a paparazzi. Tedy ze sračky a paparazziho tvoří sračkorazziho. Tak nějak hodnotí záběry ze života rodiny Beckhamových, jimiž Brooklyn naplnil svou knihu a které prý mají nulovou uměleckou hodnotu.

„Říká se, že obrázek hovoří tisíci slov, ale v případě Brooklyna Beckhama je to spíš mumlání,“ uvedl Khan v interview pro deník The Sun.

„Ani jedna z těch fotek není ostrá a většina špatně nasvětlená. Je to poněkud unáhlené začít vydávat knihu, když ještě neovládáte ani základní dovednosti,“ hodnotí publikaci fotograf Arthur Edwards.

Kniha What I See (Co vidím) vyjde na 16,99 libry – asi 500 korun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související