Výroba Adeliných šatů pro koncerty ve Wembley trvala pět set hodin

Velikost textu: AAA

13. 7. 2017

Zpěvačka Adele si nechala pro koncerty v londýnském Wembley vytvořit speciální róbu. Měla být zářivá jako její výjimečný hlasový projev. I když nakonec místo čtyř odzpívala britská hvězda jen dva koncerty, zbývající dva zrušila kvůli postižení hlasivek, šaty po dva večery blyštily do očí téměř dvou set tisíc fanoušků. Jejich výroba přitom zabrala pět set hodin.

Celá róba totiž byla ručně pošita více než deseti tisíci kamínků Swarovski. Šaty navrhl Zuhair Murad, ušil je z těžké fialové látky a nechal ručně pošít štrasem. Adelina stylistka Gaelle Paulová přiznala, že se jedná o výjimečný kus oděvu.

„Začali jsme šest měsíců před prvním koncertem v Austrálii. Museli jsme ateliéru poskytnout bohatě času, aby mohl věnovat výrobě šatů dost hodin. Zabralo to pět set hodin než ty šaty ručně ušili a ozdobili, a je na nich více než deset tisíc kamínků Swarovski. Je to opravdu umělecké dílo,“ prohlásila Paulová.

Adele zrušením koncertů způsobila ohromné haló. Ne všichni fanoušci chápou, že s oslabenými hlasivkami se opravdu zpívat nedá. Zpěvačka zatím neuvažuje, že by koncerty nahradila.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související