Rapper dal kopačky Madonně, protože byla příliš „bílá“

Velikost textu: AAA

13. 7. 2017

Rasismus není fenomén pouze u bělochů, kteří diskriminují černochy. V USA velmi dlouho funguje také rasismus opačný. Miliony černošských rodičů nesnesou, aby jejich potomci žili s bělochy. Ale rapper Tupac Shakur k tomu ani nepotřeboval rodiče. Slavný hudebník, který zemřel na konci devadesátých let, randil před svou smrtí také s Madonnou. Tehdy ještě mladé zpěvačce dal kopačky proto, že byla příliš bílá. Vyplývá to z jeho rukou psaného dopisu.

Tupac randil s Madonnou osmnáct měsíců před svou smrtí. Bylo mu pouhých pětadvacet a popová královna už tehdy měla ráda mladší muže. Bylo jí sedmatřicet. O dvanáct let mladší rapper dal hvězdě pop music kopačky, protože byla příliš bílá.

Rukou psaný dopis Tupac naškrábal ve vězení 15. ledna 1995 a adresoval ho Madonně. Tento měsíc vydraží list a měl by podle odhadů vynést až sto tisíc dolarů.

„V tvém případě, když tě uvidí s černým chlapem, to v žádném případně neohrozí tvou kariéru, pokud už nic, tak se budeš díky tomu jevit jako otevřenější a víc sexy. Ale pro mě kvůli mému předchozímu přijetí publika, kvůli mému image, bych tím zradil asi polovinu lidí, kteří mi pomohli být tím, kým jsem byl... Nikdy jsem Ti nechtěl ublížit. Dokážeš to pochopit?“ psal Shakur v lístku.

Tupakova matka Afeni Shakurová byla členkou konzervativního hnutí Černí panteři, což bylo černošské silně levicové hnutí, které tíhlo ke komunismu a socialismu. Později se však prosazovaly v organizaci tendence černého nacionalismu a rasismu vůči bělochům.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související