Filmařka Sofia Coppol: Nicole Kidman je můj idol dlouhá léta

Velikost textu: AAA

15. 7. 2017

Když se člověk prosadí v Hollywoodu jako režisér, může se mu stát, že se jeho idoly z mládí stanou nakonec jeho kolegy, které dokonce řídí při natáčení filmů. To se splnilo Sofii Coppol, která od mládí velmi fandila Nicole Kidman. O čtyři roky starší Australanku dnes může jako slavná filmařka sama obsazovat do svých filmů. A učinila tak naposledy ve snímku Beguiled.

„Jsem její fanynkou mnoho let. Když jsem psala postavu ředitelky školy, měla jsem ji před očima. Její přitažlivost a její vtip, věděla jsem, že to skvěle bude roli sedět,“ přiznala Coppol deníku The Telegraph.

Kidman oslavila v červnu tohoto roku padesátku. Ale navzdory tomu, že běhá po světě už půl století a má čtyři potomky, vypadá jako žena mladší o patnáct let.

„Matkou jsem už opravdu dlouho, učí mě to veliké trpělivosti, je to často důvod, proč žít, a důvod, proč ráno vstát. Takže v nejhlubším nitru toho, kým jsem, mi to dává smysl a touhu být tady a vidět je jako dospělé, chránit je a vést. Zažila jsem osobně, jaká je to bezpodmínečná láska, naučilo mě to veliké houževnatosti a pomohlo do morku kosti pochopit, co to je péče o jinou lidskou bytost. Vím také, co je to touha umřít pro druhé,“ přiznala Kidman v interview pro magazín Glamour.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související