Závěť Zsa Zsy Gabor se ztratila

Velikost textu: AAA

17. 7. 2017

Půl roku po smrti herečky Zsa Zsy Gabor je její dědické řízení na mrtvém bodě. Hollywoodská veteránka maďarského původu po sobě zanechala sice závěť, ale nikdo teď netuší, kde se dokumenty nacházejí. Do její smrti v prosinci 2016 o ni pečoval manžel prince Frederik Anhaltský. Ten se za života Gabor hádal o dědictví s její dcerou Franceskou Hilton, která však zemřela o rok dříve než její matka.

Podle soudce pověřeného případem Frederik Anhaltský „věří, že závěť ukradla dcera Gabor, která k ní měla přístup a snažila se podvádět třetí strany podvrženou závětí.“

Veškerý majetek Gabor byl konsolidován do jediného fondu, jehož výlučným správcem je právě vdovec po herečce.

Podle soudu Gabor s Anhaltským uzavřela před svatbou v roce 1986 předmanželskou smlouvu a Francesca byla původně jmenována společnou vykonavatelkou pozůstalosti spolu s Frederikem.

„Stále nevíme, kolik po sobě zanechala a komu peníze připadnou. Anhaltský je jediný správce, takže veškerý majetek fondu... bude rozdělen podle podmínek fondu, které nikdo nezná, protože fond je soukromý. Není to věc soudu,“ uvedl soudní expert Irwin B. Feinberg v rozhovoru pro magazín People.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související