Skupina Queen potvrdila: Začali jsme natáčet autobiografii

Velikost textu: AAA

20. 7. 2017

Po mnoha měsících vyjednávání a spekulací začalo natáčení biografického snímku o skupině Queen. Potvrdili to její členové Brian May a Roger Taylor. Ti dlouho nemohli najít vhodný produkční tým a filmaře, s nimiž by vlastní verzi životopisu natočili. Většinou naráželi na to, že spolupracující strana chtěla snímku vtisknout tvář, se kterou nesouhlasili.

Největší spory se vedly kvůli postavě Freddieho Mercuryho, a jak bude tento fenomenální britský zpěvák zobrazen. May a Taylor chtěli důstojnou a cudnější verzi bez sexuálních excesů, jimž však Mercury za svého života skutečně holdoval.

„Ano, lidi, už se to konečně natáčí. Slyšeli jste spoustu pověr o filmu Bohemian Rhapsody už nějaký čas, ale teď je tento web jediným zdrojem oficiálních informací. Tohle bude místo, kde můžete nacházet nejnovější zprávy a aktuality o natáčení filmu, a doufejme, že budeme mít také nějaké opravdové vnitřní informace, které budeme moci s vámi sdílet,“ napsali May a Taylor na webu své skupiny.

Původně měl Freddieho hrát komik Sacha Baron Cohen, představitel Borata. Ale ten se s hudebníky nepohodl a rozešel ve zlém. May a Taylor ho obvinili z toho, že chce dělat z Mercuryho sexem posedlého podivína. Nakonec tohoto zpěváka ztvární Rami Malek.

Snímek Bohemian Rhapsody nazvaný podle jednoho z nejslavnějších singlů skupiny vstoupí do kin na Boží hod vánoční roku 2018.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související