Joanne K. Rowling na podzim vydá dvě nové knihy o Harrym Potterovi

Velikost textu: AAA

27. 7. 2017

Skotská autorka Joanne K. Rowling vydala svůj první román o Harrym Potterovi před dvaceti roky. Zásadním způsobem změnila svůj život a ze zchudlé matky se stala multimilionářkou. K jubileu fanouškům malého čaroděje připravil dvě zbrusu nové publikace. Vyjdou letos na podzim a jedná se o dosud nevydané texty.

Nakladatelství Bloomsbury, které v roce 1997 na Joanne vsadilo a její první román Harry Potter a Kámen mudrců vydalo, v říjnu tohoto roku do knihkupectví přinese tituly Harry Potter: A History of Magic – The Book of the Exhibition a Harry Potter – A Journey Through A History of Magic.

První z nich provede čtenáře jednotlivými předměty, které se mladí adepti magie učí ve Škole čar a kouzel v Bradavicích. Druhá se podívá na mystické jevy jako jednorožce, starověkou magii či alchymii. Bude obsahovat také dosud nepublikované rukopisy a poznámky Rowling či ilustrace Jima Kaye.

Harry Potter je jednou z nejúspěšnějších románových heptalogií v dějinách literatury. Neméně úspěšné jsou filmy natočené na její motivy, které učinily hvězdy z Daniela Radcliffa, Emmy Watson a Ruperta Grinta.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související