Justin Bieber kvůli svému chování nesmí do Číny

Velikost textu: AAA

31. 7. 2017

Čínské úřady oznámily, že si nepřejí, aby se na jejich území objevoval kanadský zpěvák Justin Bieber. Podle komunistických cenzorů má totiž mladý hudebník negativní vliv na mládež. „Je naprosto nepřijatelné, aby k nám přicházeli umělci, kteří se chovají nevhodně,“ oznámili čínští představitelé. Bieber krom Číny nesmí také do Argentiny.

V jihoamerické zemi na něj vydali zatykač, když se před dvěma roky nedostavil k tamním soudům k podání vysvětlení. A jakmile by se tedy objevil na výsostné půdě tohoto státu, ihned by putoval za mříže.

Do Číny mířil Bieber letos na podzim v rámci asijské části svého turné. A od září do října bude koncertovat v Japonsku, na Filipínách, v Singapuru či velmi konzervativní Indonésii. Objeví se také v Hong Kongu, který dnes už sice spadá od Čínskou lidovou republiku, ale má částečnou autonomii. Na kontinentální čínskou půdu Justin nesmí.

„Justin Bieber je talentovaný zpěvák, ale je také kontroverzní mladý zahraniční zpěvák. Pokud je nám známo, v minulosti se nevhodně choval, jak ve společenském životě, tak během koncertů v Číně, což způsobilo rozhořčení veřejnosti. Abychom zachovali pořádek na čínském trhu a vyčistili prostředí čínské umělecké scény, není přijatelné, abychom se přiváželi špatně se chovající umělce. Doufáme, že Justin Bieber zlepší své jednání, až dospěje, a získá si jednou zase přízeň našeho publika,“ oznámili představitelé z Pekingu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související