Björk „velmi brzy“ vydá další studiové album

Velikost textu: AAA

10. 8. 2017

Islandská zpěvačka Björk potěšila fanoušky příslibem nového alba. Prý ho vydá velmi brzy. Není sice jasné, jak dlouhý časový úsek si jednapadesátiletá hvězda pod pojmem velmi brzy představuje, ale podle zdrojů z jejího okolí to bude do konce tohoto roku.

„Jsem nadšená, že s vámi můžu sdílet novinu, že mé nové album bude na trhu velmi brzy. Vřele, Björk,“ napsala islandská hudebnice. Text stvořila vlastní rukou, vyfotila a zveřejnila na sociálních sítích.

Björk naposledy vydala album v roce 2015. Soubor jejích skladeb v experimentálně elektronickém stylu nesl název Vulnicura.

Zpěvačka je také hlasitou ekoložkou, která loni volala po zákazu automobilů.

„Všichni chtějí zachránit planetu. Dnes už jsou zkostnatělí ochránci přírody v menšině, ale běžní lidé netuší, kde začít. Největší překážkou je funkčnost celé věci. Co by se teď mělo stát, je, že vláda řekne: ‚Dobře, jsme teď v krizovém stavu, všichni musejí všude chodit pěšky.‘ Nebudou žádná auta, to je hlavní věc na seznamu. Způsob, jímž změníme svůj životní styl, musí být drastický,“ uvedla Björk v rozhovoru pro australský deník The Guardian.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související