Nový dokument o Dianě zničil naděje Camilliny stát se královnou

Velikost textu: AAA

10. 8. 2017

V neděli 6. srpna večer se diváci britské televize Channel 4 dočkali dokumentu o princezně Dianě, v němž byly použity nahrávky jejích upřímných a velmi osobních rozhovorů s učitelem mluvy. Bývalá manželka prince Charlese hovořila naprosto syrově o svém životě na královském dvoře i své sokyni Camille Parker-Bowles. A podryla tím její šance stát se po Charlesově boku britskou královnou.

Princ Charles musel čekat dlouho po Dianině tragické smrti, než si britská veřejnost na Camillu jako jeho partnerku zvykne, aby si ji mohl vzít. Obliba tohoto páru po svatbě pomalu rostla. A co spolu za posledních deset let vybudovali, nedělní dokument spláchl jako letní bouře. Podle expertů šance, že veřejnost přijme Camillu jako svou královnu, jsou teď minimální.

Zlepšováním Camilliny a Charlesovy reputace se zabývá celý PR tým jejich oficiálního sídla Clarence House v Londýně.

„Tohle je velká rána pod pás. Nemyslela bych si, že se kdokoli z Clarence House odvážil ten dokument sledovat... Stejně by to všichni jen nenáviděli, protože zase jen vytáhl veškeré svinstvo,“ přiznala Ingrid Seward, redaktorka magazínu Majesty.

„To, co příliš podceňovali v minulosti i dnes, je síla samotné Diany. Má páteř z oceli, a když v ní vyvoláte pocit, že s ní bylo zacházeno nespravedlivě, byl v ní vždy vzdor. Jedním z problémů, který tento dokument vynesl na povrch, je to, jaký typ monarchie chceme. Monarchii tvořenou experty na propagandu, nebo opravdovou věc?“ komentoval dokument bývalý Dianin sekretář Patrick Jephson.

„Dokážu si představit, že Charles a Camilla se teď cítí docela pošramoceně,“ uvedla v rozhovoru pro The Sun oficiální autorka knih o britské královské rodině Penny Junor.

„Charlesovi zabralo více než dvacet let, aby se vzpamatoval z rozhovoru s Martinem Bashirem a z knihy Andrewa Mortona. Teď dostal opět takovou ránu pod pás,“ věří také fotograf královské rodiny Arthur Edwards.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související