Robbie Williams: Psychické potíže mám kvůli tomu, že jsem slavný

Velikost textu: AAA

11. 9. 2017

Zpěvák Robbie Williams měl potřebu vysvětlit veřejnosti, jak je to s jeho psychickým zdravím. Britský hudebník totiž dlouhodobě trpí depresemi a závislostmi. Ačkoli se obou poměrně úspěšně zbavuje kombinací terapie a léků, není na tom tak, jak by si přál. Plně si prý však uvědomuje, že je to daň za slávu. Je totiž velmi citlivý a plachý člověk, jehož stresuje jakýkoli kontakt s cizími lidmi.

„Jsem chronicky postižený potřebou vycházet lidem vstříc, což vede k jakémusi totálnímu zoufalství, když chce každý se mnou fotku, ale já se chci chránit před neustálým focením. Nenávidím, když musím říct ne, protože nechci, aby si mysleli, že jsem protivný člověk. A také hrozně nerad říkám ano, protože mám sociální fobii v každé chvíli, kdy se potkám s cizím člověkem, je to pro mě trauma,“ vyprávěl Robbie deníku The Times.

Britská hvězda si myslí, že má pro deprese a závislosti genetické dispozice a situaci zhoršuje fakt, že musí žít veřejný život.

„Nevím, jestli bych byl mentálně tak nemocný bez slávy. Nemyslím si, že by to bylo tak drsné nebo silné, kdybych nebyl slavný. Pozornost celého světa tvoří zvětšující sklo a vaše nedostatky se zvětšují také. Nestěžuju si na to. Pořád bych do toho šel. Jen říkám, že když se stane a, mně se stane b,“ dodal Williams.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související