Co čeká synka Kate a Williama ve škole? Třeba lekce baletu

Velikost textu: AAA

13. 9. 2017

Školní docházka ve Spojeném království začíná už ve čtyřech letech věku. A tak na základní školu musel dnes i princ George, budoucí král Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Jeho nejisté a bázlivé krůčky do školy v londýnské čtvrti Wandsworth propásla jeho matka Catherine vévodkyně z Cambridge. Ta je totiž potřetí těhotná a trpí nadměrným zvracením těhotných (hyperemesis gravidarum). Jednoduše Georgeův první den ve škole prozvracela doma.

Do školy tak George odvedl jen jeho otec princ William. Chlapec bude navštěvovat prestižní placenou školu na jihozápadě Londýna. Thomasova základní škola v Battersea si zakládá na dobrém vychování žáků.

„Hlavním pravidlem naší školy je být laskavý,“ tvrdí ředitel instituce Simon O’Malley. A to platí jak pro učitele, tak žáky. Ti musejí být laskaví nejen ke kantorům, ale také mezi sebou.

George ve škole přivítala zástupkyně ředitele pro první stupeň Helen Haslemová. Čtyřletému princi podala ruku a uklonila se mu. Ale tato etiketa nebude jinak ve škole praktikována a George bude svým spolužákům roven. Nosit musí jako oni obvyklou školní uniformu.

Williama a Catherine bude stát vzdělávání dvacet tisíc liber ročně – více než půl milionu korun.

Škola má vlastní ochranku, která vpouští dovnitř jen žáky a jejich rodiče. Ti se v prvních letech docházky smějí účastnit hodin. V prestižním vzdělávacím zařízení je 560 žáků ve věku čtyři až třináct let a výuka začíná denně pět minut po půl deváté ranní.

Na George zatím čekají jen hravé formy výuky, ale od prvních dní se bude učit francouzsky. Královským jazykem svých předků totiž hovoří plynně celá rodina. A na dokonalé francouzštině si zakládá především jeho prababička Alžběta II. Do sedmi let bude muset povinně navštěvovat také lekce baletu, které jsou povinné pro chlapce stejně jako dívky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související