Ve škole prince George podávají k obědu menu jako na státním banketu

Velikost textu: AAA

20. 9. 2017

Princ George si od narození musí uvědomovat, že není obyčejným smrtelníkem. Jemu osud do vínku nadělil celoživotní poslání reprezentovat Spojené království Velké Británie a Severního Irska, jemuž jednou bude králem. Také proto nechodí na obyčejnou základku, ale rodiče mu platí soukromou školu se školným ve výši půl milionu korun za rok. Ale za ty peníze žáci denně obědvají menu, které se rovná malému státnímu banketu.

Děti z Thomasovy základní školy na jihozápadě Londýna dostávají k obědu lososa, jehněčí či grilované vepřové. Vegetariáni si pochutnají na pečené cuketě, sýru halloumi či červené řepě. Jako příloha se podávají malé kukuřičky, cukrový hrášek, okurkové špalíčky či malé mrkvičky. A sacharidy pojídají školáci v podobě kuskusu s merlíkem (quinoa).

Ke svačince princ George dostává pohár bio mléka, sýr mini Babybel a špalíčky celozrnného chleba.

K obědu podávají polévku dle denní volby s čerstvě opečenou bio bagetkou. Poté následují třeba čerstvě grilované vepřové kousky, v páře vařené kukuřičky, mrkvičky a cukrový hrášek s kuskusem a quinoou. Jako dezert dostanou děti horký puding s džemem a kokosem s bio vanilkovým krémem.

George bude muset od pěti do sedmi let věku povinně navštěvovat také balet, který je obligátní pro všechny školáky bez ohledu na pohlaví.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související