Do školy prince George se snažila proniknout čtyřicetiletá fanatička

Velikost textu: AAA

18. 9. 2017

Kordon speciálního týmu britské policie dnes ráno zasahoval u Thomasovy základní školy v Battersea, kam začal minulý týden chodit britský princ George. Syn vévodů Williama a Catherine z Cambridge se stal terčem pronásledování čtyřicetileté fanatičky. Ta se pokusila proniknout do vzdělávací instituce už včera, při dnešním pokusu ji zadržela policie a odvezla do vazby.

Po včerejším neúspěšném pokusu ředitel školy informoval nejen prince Williama a jeho manželku, ale také královské bezpečnostní složky. Ta vyslala do oblasti detektivy v civilu, kteří ženu zadrželi v restauraci před školou.

Dotyčná žena pronikla do vestibulu školy v úterý 13. září krátce po poledni. Když byla konfrontována zaměstnanci, utekla. Ve čtvrt na tři se vrátila znova. Dnes si na ni počkali policisté v civilu a zatkli ji velmi klidným způsobem v restauraci nedaleko školy.

„Je to vyšetřováno jako fanatické pronásledování a zatím se plně vyšetřuje identita a historie zmíněné ženy,“ píše deník The Sun.

Žena do školy pronikla v době, kdy už nebyl George přítomen. Jako každý čtyřletý žáček totiž chodí jen na dopoledne.

„Při zatýkání byla naprosto klidná a pasivní. Vypadala velmi tiše, naprosto nezaujatá tím, co se děje kolem,“ uvedl svědek zatýkání v rozhovoru pro deník The Mail.

Žena je obviněna z nedovoleného proniknutí na soukromý pozemek a do soukromé budovy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související