Manželka Willa Smithe se brání: Nejsem scientoložkou

Velikost textu: AAA

24. 9. 2017

Herečka Jada Pinkett Smith se poprvé veřejně vyjádřila k nařčení, že je stoupenkyní náboženské sekty zvané scienotologové. Dlouhodobě o ní jako o tajné člence hovoří Leah Reminiová, která sama byla do roku 2013 scientoložkou, ale kvůli kontroverznímu chování církve z ní vystoupila a stala se její nejtvrdší kritičkou. Jada ale teď prohlásila, že ke scientologům, k nimž se hrdě hlásí Tom Cruise, nepatří.

Reminiová letos v září získala ocenění Emmy za svůj dokumentární seriál Leah Remini: Scientology and the Aftermath (Leah Remini: Scientologie a následky). V něm tvrdí, že právě Jada a její manžel Will Smith jsou tajnými stoupenci sekty.

„Vím, že je Jada součástí. Vím, že je. Je mezi scientology už dlouho. Nikdy jsem tam neviděla Willa, ale viděla jsem Jadu v centru pro celebrity,“ tvrdila Reminiová v rozhovoru pro Daily Beast.

„Nedávno jsem zapálila šabatové svíčky s rabínem Bentleym v synagoze Sinai… ale nejsem židovka. Modlila jsem se v mešitách po celém světě… ale nejsem muslimka. Četla jsem Bhagavad Gita… ale nejsem hinduistka. Zpívala jsem mantry a meditovala v některých úžasných chrámech na světě… ale nejsem buddhistka. Studovala jsem dianetiku (základní učení scientologie) a oceňuji hlavní myšlenky toho učení… ale nejsem scientoložka. Provozuji lidskou vlídnost a věřím, že každý má právo určovat to, kým je a kým není. NIKDO nesmí mít moc tohle dělat za něj,“ vzkázala Pinkett Smith prostřednictvím Twitteru.

Remini byla členkou do roku 2013. Po velkých neshodách s vedením, které ji prý pronásledovalo a vydíralo, odešla a rozhodla se nekalé praktiky sekty odkrýt veřejnosti. Leah mimo jiné tvrdí, že byla třeba najata církví, aby do ní přitáhla svou kamarádku Jennifer Lopez. Ta byla s tehdejším manželem Markem Anthonym pozvána na svatbu Toma Cruise a Katie Holemes.

„Kritizovat Toma Cruise je jako kritizovat celou scientologii. Jste člověk, který je proti zájmům a cílům scientologie a hned jste ďábel,“ tvrdí Leah s tím, že na Cruiseovu svatbu pozvali Jennifer a Marka skutečně scientologové.

„Církev byla tou, která je pozvala na jeho svatbu,“ tvrdí americká herečka. Když ji vyhodili ze scientologie, nesměla se s ní už více kamarádit ani Katie Holmes. Tedy do chvíle, než se rozvedla s Cruisem. Holmes se po rozvodu Leah omluvila. „Lituji toho, že jsem naštvala Leah v minulosti, přeji jí do budoucna jen to nejlepší,“ uvedla Katie, jež má s Cruisem devítiletou dceru Suri.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související